Zoals veel jeep rijders had ik me ook een tijdje neer gelegd bij het slecht werken van m'n brandstof opnemer. Vele malen de meter er uit, opnemer uit de tank, bedrading met extra massa gecontroleerd. En ja alles werkt naar behoren. Alles ingebouwd soms werkte het goed en soms niet maar na een tijdje weer het zelfde probleem. Of volle uitslag of niks.
Toen besloot ik een oude opnemer eens uit elkaar te halen. Zie hier onder de foto's.

De klinknageltjes er uit geboord.


Het driehoektriangeltje is de opnemer.

De draadomwonde strip is de variabele weerstand.

Hier zit het probleem. De las tussen het weerstandstripje en het ronde tonnetje. Als alles in gebouwd zit en je gaat op je stoel zitten drukt het kussen op de opnemer. Hier door wijkt het ronde tonnetje en het weerstandsstripje(draadbreuk ontstaat)
Je kan de breuk solderen of een druppeltje elektrolijm er op doen. Aangezien het weerstandsstripje ook iets beweegt heb ik tussen het weerstandsstripje en het huis een klein stukje plastic geschoven( van deksel van bakje chinees).

De kurkendrijver zinkt na een half jaar/jaar. Ik heb de kurk in een potje met brandstof gehad en na een tijdje gaat deze van drijven naar zweven in de brandstof en uit eindelijk ligt de kurk onder in het potje met brandstof. Deze heb ik vervangen door een kunststofdrijver(Daf 4 tonner)
Hier onder een filmpje van een proef op stelling.
Wat je ziet:
De brandstofmeter heb ik rechtstreeks aangesloten op de accu.
De min aan het huis vd opnemer. Met de plus ga ik langs het weerstandsstripje. Zo kontroleer je of deze niet stuk is. De wijzer in de meter zal nu bewegen. Als je dit met 2 personen doet kan iemand het weerstandsstripje proberen te bewegen(alsof je op je stoel gaat zitten) Dit ter controle of je een draadbreukje hebt.
In het 2e gedeelte vh filmpje is alles weer in elkaar gezet en een controle uit gevoerd met de opnemer.
Het filmpje.
https://www.youtube.com/watch?v=jq40QYAvxEI